למרות שקיץ וחם – אל תשכחו מחימום תת רצפתי אם אתם בתהליכי בנייה או שיפוץ של הבית

הקיץ הגיע, הטמפרטורות עלו ורק המחשבה על פתרונות חימום גורמת לנו לתחושה לא נעימה – יש לנו די אוויר חם כרגע, מה שאנחנו צריכים הוא משבי רוח קרירים ובריזות מרעננות. אך בעוד כמה חודשים יתחיל שוב החורף, הימים יתקררו ואנו נחליף את המזגן שלנו למצב חימום, כך שיוכל להמשיך ולנפח לנו את חשבונות החשמל. לכן אם אנו בעיצומי תהליכי בנייה או שיפוץ של הבית, עלינו לחשוב מעט קדימה ולהתכונן באופן נכון יותר לחורף הקרב, ולכל החורפים שיבואו אחריו. אם נפעל היום בחכמה, נוכל ליהנות בחורף בפתרון חימום איכותי שיעניק לנו נוחות ויתרונות כלכליים חסרי מתחרים.

בונים בית? על חימום תת רצפתי ביררתם?

חימום תת רצפתי הוא פתרון חימום איכותי במיוחד אשר מחליף את המזגנים ואת שאר אמצעי החימום המסורתיים.

כשמו הוא – החימום התת רצפתי מותקן מתחת לרצפה, ולכן מומלץ לשקול לשלב את ההתקנה שלו במסגרת השיפוץ או הבנייה של הבית.

המערכת הייחודית מסוגלת להתבסס על אחד משני עקרונות – חימום מושתת מים וחימום מושתת חשמל, כאשר הראשון יוצר את אפקט החימום באמצעות הזרמה של מים חמים במערכת צינורות ייעודית, והשני יוצר את אפקט החימום באמצעות המרה של החשמל הזורם ברשת כבלים ייעודית לאנרגיה תרמית.

כך או אחרת, המערכת זוכה ליתרונות חסרי תקדים אשר מעלים משמעותית את איכות החיים בבית:

 • חימום איכותי: אופן הפעולה של החימום התת רצפתי אינו סובל מתופעות לוואי אשר מאפיינות את אמצעי החימום המסורתיים, כמו אובדן לחות, וכך מביא לתחושה איכותית וטבעית יותר.
 • חימום אחיד: מערכת החימום התת רצפתית נפרסת באופן אחיד ומתוך מחשבה הנדסית על אופני ההתפשטות של האנרגיה התרמית, כך מתקבל חימום אחיד בכל החלל בו מותקנת המערכת, לרבות חימום של הרצפה עצמה, בעוד שבמקרה של אמצעי החימום המסורתיים היא נוטה להישאר קרה.
 • בטיחות: בעוד שאמצעי החימום המסורתיים עשויים להיות מסוכנים – הם עלולים לגרום לשריפות, לכוויות, להתחשמלות ועוד – המערכת התת רצפתית נחשבת לאחת מבין אמצעי החימום הבטוחים ביותר, כאשר המערכת מותקנת באופן קפדני ומחושב ואין לנוכחים בבית שום מגע ישיר עם המנגנונים הפועלים בה.
 • מערכת סמויה: מכיוון שמערכת החימום מצויה מתחת לרצפה, היא סמויה לחלוטין – היעדר הנוכחות שלה בחלל גם מפנה מקום יקר ערך וגם יוצר גמישות עיצובית גבוהה יותר.
 • פעילות זולה: צריכת האנרגיה של המערכת נמוכה באופן משמעותי מאמצעי החימום האחרים, וכך ניתן לקבל באמצעותה תוצאות חימום גבוהות במיוחד מבלי שהדבר ישתקף בחשבונות חשמל גבוהים.
 • העלאת ערך הנכס: באופן דומה לכל מערכת טכנולוגית יעילה וחדשנית, גם מערכת החימום התת רצפתי נחשבת ליהלום של איכות חיים ורק הנוכחות שלה בבית כבר מעלה משמעותית את ערך הבית.

 

מדוע יש לשקול את התקנת המערכת כבר עכשיו

מערכת חימום תת רצפתי מותקנת מתחת למרצפות, ולכן נדרש שיפוץ קל עבור ההתקנה שלה בחלל הייעודי.

באופן הזה, מומלץ במיוחד לשקול את השילוב של המערכת כבר בזמן התכנונים של בניית הבית או של שיפוץ הבית, וכך לחסוך בעבודה.

ככל שנבחן את זה, נגלה שזמני הבנייה והשיפוץ יהיו המיטביים להתקנת המערכת:

 • התקנה בעת הבנייה: את מערכת החימום התת רצפתי יש להתקין לאחר הנחת מערכת החשמל והאינסטלציה ולאחר מריחת הטיח, אך לפני הריצוף – באמצעות תכנון נכון אפשר לשלב את התקנת המערכת בתהליך הבנייה וכך ההתקנה לא תורגש כלל, אלא תהווה חלק טבעי מן הבנייה.
 • התקנה בעת שיפוץ הרצפה: באם אנו מחליפים את הריצוף, או מסירים אותו כדי לגשת למערכות המוסוות תחתיו, זה יהיה הזמן המתאים ביותר להתקנת המערכת – הריצוף גם ככה הוסר, וכל שיש לעשות הוא להתקין את המערכת לפני שיותקן הריצוף החדש.
 • התקנה בעת שיפוץ אחר: גם בזמן של סוגי שיפוץ אחרים, ניתן לנצל את מלאכת השיפוץ אשר נעשית בחלל ממילא כדי להרחיב אותה ולטפל גם בריצוף, להסיר אותו, ולהניח את מערכת החימום התת רצפתי – וכך לזכות במערכת יעילה כחלק מהליך שיפוץ שהיה צריך להיעשות בכל אופן.

אם כבר משפצים – שלבו גם מערכת שואב אבק מרכזית לשיפור חווית ניקוי הבית

מערכת החימום התת רצפתי אינה המערכת היחידה שיכולה לשדרג משמעותית את איכות החיים ואת חיי השגרה בבית, כך שאם כבר מתבצע שיפוץ, כדאי לנצל אותו גם לשילוב של מערכת נוספת.

המערכת היעילה לא פחות היא מערכת של שואב אבק מרכזי, אשר תשרת אותנו לא רק בימי החורף, אלא לאורך כל השנה.

המערכת המהפכנית מבקשת לפלג את שואבי האבק המסורתיים – שמהווים מכשיר אחד הכולל מנוע, מסנן, מיכל אגירה וראשי שאיבה – וכך היא מקרקעת את החלקים הכבדים של השואב ומאפשרת לנו לבצע את מלאכת שאיבת האבק תוך שימוש בראשי השאיבה בלבד.

האופן בו היא עושה זאת הוא באמצעות הקצאת מקום ייעודי למנוע, למסנן ולמיכל האגירה, ומתיחה של צינורות שאיבה ייעודיים בין הקירות והרצפה עד לכדי שקעים מיוחדים אליהם ניתן לחבר את ראשי השאיבה.

באופן הזה מתקבלים מספר יתרונות חסרי תחליף אשר הופכים את חווית ניקוי הבית ליעילה יותר, בריאה יותר, מוצלחת ויותר והיגיינית יותר:

 • שאיבה עצמתית: בשואב האבק המסורתי, המנוע נגרר עם המכשיר כולו וכך מתקבלת הגבלה על הגודל שלו – ההגבלה הזו נעלמת כאשר המנוע מקורקע עם מערכת שואב האבק המרכזי, וכך ניתן להפעיל מנוע חזק הרבה יותר שמביא לשאיבה עצמתית ויעילה.
 • סינון נכון: באופן דומה, שואב האבק המסורתי מכיל את המסנן בו עצמו, וכך ברגעים שהמסנן כושל, חלקיקים שונים מתפזרים שוב בחלל האוויר וביניהם גם קרדית האבק שגורמת לאלרגיות – עם מערכת שואב האבק המרכזי, המסנן נמצא במיקום חיצוני למוקד השאיבה, וגם אם הוא כושל, החלקיקים הלא רצויים מסולקים אל מחוץ לבית.
 • תדירות תחזוקה נמוכה: מיכל האגירה גם הוא נגרר עם שואב האבק המסורתי ממקום למקום, וכך גם הוא סובל ממגבלת גודל אשר גוררת את הצורך להחליף אותו מידי ארבעה שימושים – מנגד, במערכת שואב האבק המרכזי גם מיכל האגירה מקורקע, מגבלת הגודל שלו מוסרת, וכך הוא יכול לשמש לאורך זמן עד שתדירות ההחלפה שלו מתארכת לכדי אחת למספר חודשים.
 • מלאכת ניקוי נוחה: עם מערכת שואב האבק המרכזי, מי שמנקה אינו נדרש לגרור אחריו מכשיר גדול וכבד, אשר גם מסורבל לתפעול וגם עשוי להביא לבעיות בריאותיות מבחינה אורתופדית – כל שיש לסחוב עם שואב האבק המרכזי הוא את אביזרי הקצה, שהם לרוב צינורות גמישים וקלים במיוחד לתפעול.
 • היגיינה גבוהה יותר: היעילות הגבוהה של מערכת שואב האבק המרכזי מקבלת ביטוי משמעותי בתוצאות שהיא מניבה, והתוצאות המיטביות הללו מגובות במחקרים מדעיים – מחקרים הראו שאנשים הרגישים לאבק סבלו מפחות אלרגיות באופן מהותי כאשר שהו בבית בו הועדפה מערכת השאיבה המרכזית על פני שואב האבק המסורתי.

פספסתם את חלון ההזדמנויות בשלבי הבנייה? לא הכל אבוד

אולי כבר מאוחר מידי.

הבית כבר בנוי, שום שיפוץ אינו נדרש ומחכה באופק, ואתם מביטים בעצבות על ביתכם המושלם – כמעט – ומצטערים שלא חשבתם על מערכת החימום התת רצפתי או על מערכת שואב האבק המרכזי קודם לכן.

אך לא הכל אבוד – על אף שמומלץ לשלב את התקנת המערכות הללו בזמני השיפוץ או הבנייה של הבית כדי לחסוך בעבודה, אין מניעה גם לשפץ באופן ייעודי עבור המערכות.

התקנת המערכות אינה דורשת שיפוץ נרחב למדי, במיוחד מכיוון שמדובר על התקנת מערכת חדשה ולא על תיקון של מערכת נוספת.

כך שניתן בהחלט להקדיש את הזמן כדי לבצע עבודה זריזה באופן ייעודי להתקנת המערכות.

אנו נגלה במהירה שהתוצאות אכן שוות את זה, כאשר נוזיל את עלויות צריכת החשמל וכאשר נביא לסביבה נעימה והיגיינית יותר בביתנו.

באמצעות פנייה ליועץ ייעודי עבור המערכות הללו, ניתן לברר בדיוק מה יהיה היקף העבודה, וייתכן שאנחנו אפילו נופתע לגלות שההיקף מצומצם בהרבה מכפי שחשבנו.

איכות חיים ברמה חסרת תקדים

ישנם אלמנטים רבים בביתנו שמהווים חלק מהותי בחיי השגרה שלנו, עד שאנחנו לא מהרהרים בהם ולא בוחנים אותם ברצינות.

אך מתברר שבאמצעות מחשבה חדשנית, ניתן לשדרג משמעותית את האלמנטים הללו, וכך להביא לאיכות חיים גבוהה הרבה יותר מזו שהכרנו.

המערכות המהפכניות שהכרנו מנצלות את הפיתוחים הטכנולוגיים של השנים האחרונות כדי לייצר פתרונות מיוחדים, מתוחכמים ויעילים במיוחד, אשר גורמים לנו לשאול איך אף אחד לא חשב על זה קודם.

אם אנו גם ככה בתהליכי בניית הבית, או שאם אנו עומדים לבצע שיפוץ בבית ממילא, חבל לפספס את ההזדמנות לייצור תוספת כה משמעותית לאיכות החיים שלנו.