חימום תת רצפתי – טכנולוגיית החימום של המאה ה-21

אם אתם נמצאים בשלבי בניה של הבית החדש, ועדיין לא הגעתם לשלב הגמר של המבנה, כדאי שתקראו את השורות הבאות.

בתקופה של אי יציבות איזורית, בה עלויות האנרגיה תנודתיות ברמות שטרם נראו באזורינו בעבר, וגילוי מאגרי הגז בקידוחי תמר ולוויתן, כדאי שתחשבו על מערכת חימום רצפתי כמועמדת רצינית למערכת החימום הביתית שלכם. ומה הקשר ליציבות פוליטית או לגז אתם שואלים? – ובכן בטווח הארוך אמורה ישראל להשתמש במאגרי הגז שלה כאמצעי האנרגיה המוביל בייצור החשמל, מה שאמור בשנים הקרובות להוזיל בצורה משמעותית את עלויות החשמל של כולנו. מערכת חימום תת-רצפתית מופעלת ע"י חשמל, והתוצאה הישירה תהיה הפחתת עלויות החימום הישירות שלכם. וכך גם כאשר מדובר בהתפתחויות אחרות כמו חשמל סולארי שסביר להניח יהפוך בעוד מספר שנים קצר, לחלק בלתי נפרד מחיינו. מערכות חימום אחרות תישארנה תלויות באנרגיות המבוססות חומרי גלם אחרים כמו נפט או מים והסבירות היא שהעלויות ארוכות הטווח שלכם תהיינה גבוהות הרבה יותר.

יתרונותיה הבולטים של מערכת תת-רצפתית

מעבר ליתרון המשמעותי של מערכת החימום התת-רצפתית מבחינת עלויות כספיות, יש לה יתרונות רבים, המגמדים את כל שאר המערכות המסורתיות בהשוואה אליה. מערכת תת-רצפתית כנקודת התחלה מונחת בכל חללי הבית ומוגנת מכל מפגע אפשרי, מה שאומר, חיסכון ברכישת אביזרי חימום לחדר הרחצה או לחדרים אחרים בהם לא ניתן להתקין מערכות חימום אחרות כמו חדרי שירותים, מטבחים, ועוד. ניצול והספק החום של המערכת נחשב לטוב ביותר מבין כל המערכות הקיימות בשוק כיום, וניצול האנרגיה שלה הוא הטוב ביותר לעומת מערכות אחרות. היתרון הגדול ביותר של המערכת הוא היותה נסתרת מן העין. למעשה זו המערכת היחידה המאפשרת לכם לתכנן את הבית שלכם ללא הפרעה וללא אילוצים טכניים העלולים לגרום לשינויים בתוכניות המבנה. ללא צנרת חיצונית או בתוך קירות המבנה, ללא אלמנטים מכוערים המוצבים בחללי הבית וללא הגבלה על מיקום וגודל השטח המכוסה.

תשכחו מאבק, חשמל סטטי או יובש באף

יתרון משמעותי נוסף של המערכת התת-רצפתית, נעוץ בעובדה שהמערכת עובדת בחימום אחיד על פני השטח הגדול ביותר בבית – הרצפה, ואינה מחממת רק מסביב לנקודת החימום הבולטת כמו המזגן או הרדיאטור. החימום על פני שטח גדול וללא חימום אוויר בנקודות מרכזיות מפחית באופן משמעותי את כמות האבק המצטברת בגלל חשמל סטאטי הנוצר במערכת חימום אחרת, מונע את תחושת היובש והצורך בתוספת לחות לחדר, ובעיקר מאפשר לדייר לנצל בצורה הטובה ביותר את הבידוד הטבעי של הבית, ללא פתיחת חלונות הגורמים לבזבוז אנרגיה משמעותי והגדלת עלויות התפעול.