הסוד הוא בפרטים הקטנים – כך תוסיפו פאר לחדר האמבטיה מבלי לעשות שיפוץ

חדר האמבטיה משמש לנו בדרך כלל מקום מפלט, חדר של פרטיות שבו אנו יכולים להירגע בנינוחות, ולכן אנו שואפים שהחדר יספק לנו את חווית הרגיעה הטובה ביותר. כך, השמים הם הגבול בנושא עיצוב חדרי האמבטיה, אך חלק נכבד מן השינויים והתוספות שהיינו רוצים להכניס אליו מצריכים שיפוץ מסיבי. למרבה המזל, ישנן גם דרכים אחרות שבאמצעותן ניתן לשדרג את חווית השימוש בחדר האמבטיה – כל מה שצריך הוא להסב את תשומת הלב לפרטים הקטנים, ולייצר את התוספות האיכותיות שיהפכו את חדר האמבטיה שלנו לטוב ביותר.

מחמם מגבות לחדר הרחצה

מחמם מגבות לאמבטיה

מדהים לגלות כיצד אלמנט פשוט אחד יכול לייצר תוספת כה גדולה לחדר האמבטיה שלנו עד שלפתע נרגיש שאנו נמצאים במתחם ספא יוקרתי.

הפגמים שנוטים לעלות בחוויית הטיפוח האישי שלנו מצויים לרוב בפרטים הקטנים, והם מקבלים ביטוי מרכזי במגבת בה אנו מתעטפים בסיום המקלחת – אם המגבת עוד לחה מן המקלחת הקודמת, או אם היא קרירה למגע, היא תעניק לנו תחושה מנוכרת שאיננו רוצים בחדר האמבטיה.

במקום, באמצעות מחמם המגבות, נוכל להבטיח שתמיד נקבל מגבת חמה ונעימה, שתאמץ אותנו לזרועותיה ותעטוף אותנו בחום מלטף ומלא רגיעה.

באופן הזה, מחמם המגבות הופך למכשיר שמצליח לאצור בתוכו מספר יתרונות שיש להם חשיבות גם מן הפן התחושתי וגם מן הפן השימושי:

 • מגבות חמימות: מחמם המגבות מבטיח שהמגבות שלנו תמיד יהיו נעימות למגע, וכך גם בימי החורף הסגריריים נוכל להתנחם בחום של המגבת.
 • מגבות יבשות: בנוסף לחמימות של המגבות, מחמם המגבות מבטיח שהן גם יהיו יבשות, וכך נוכל להשתמש בהם ביעילות מבלי שנצטרך לחוש לחות שנגררה מן הימים הקודמים.
 • צריכת חשמל: צריכת החשמל של מחמם המגבות היא נמוכה במיוחד, וכך למרות שניתן להדליק ולכבות את המכשיר באמצעות מתג, אין מניעה גם להשאירו דלוק ברציפות מבלי שהדבר יקבל ביטוי בחשבונות החשמל.

 

מפיג אדים למראות האמבטיה

לכל אדם יצא כבר לצאת מן המקלחת ולגשת אל השיש כדי להתבונן במראה, להתאפר, להתגלח או לעשות כל דבר אחר, רק כדי לגלות שאדים מכסים את המראה במלואה.

בני המזל מביננו התברכו במבנה אדריכלי שמשאיר בדרך כלשהי פיסת מראה מצומצמת שאינה כוסתה באדים המרגיזים, והם ככל הנראה ניסו לנצל אותה כדי להביט בה תוך כדי התכופפות סבוכה שלא הייתה מביישת אתלט.

אך הסיבוכים הללו כולם נחסכים כאשר משתמשים במפיג אדים למראות האמבטיה – מכשיר פשוט ביותר אשר מבטיח שגם בתוך מקלחת ארוכה ולחה, המראה תישאר נקייה ונוצצת.בחורה מתאפרת באמבטיה מול המראה ללא שום בעיה בזכות מפיג אדים למראה

באופן הזה מפיג האדים מאפשר לנו שימוש רציף בחדר האמבטיה, על פי הרצונות והצרכים שלנו, ומבלי שנצטרך להמתין, לנקות או לעבור לחדר אחר.

כל זה מתקבל יחד עם יתרונות חשובים אשר הופכים את מפיג האדים לכלי שימושי במיוחד:

 • התקנה סמויה: מפיג האדים מותקן על אריחי הקרמיקה שמתחת לראי באופן סמוי, וכך אין בו להשפיע על העיצוב הכללי של החדר, עד שלא ניתן להבחין בנוכחותו ואפשר לקבל את ההרגשה שהיעדר האדים מן המראה מתקבל באורח קסם.
 • הפעלה: ניתן להתקין את מפיג האדים כך שיופעל על ידי מתג חיצוני כלשהו, אך כדי להפוך אותו לסמוי אף יותר, נהוג לשלב את מנגנון ההפעלה שלו עם מתג האור, וכך מפיג האדים יתחיל לפעול עם הדלקת האורות.

סטייל ואקססוריז

עיצוב הפנים הוא תחום כל כך חשוב מכיוון שיש לו השפעה כבירה על התחושות שאנו מקבלים בחדר.

כך, באמצעות עיצוב נכון של חדר האמבטיה ניתן לסגל לו תחושות של נינוחות ורגיעה אשר יספקו לנו את שלוות הנפש שאנו מחפשים בחדר.

העיצוב הזה יכול להיעשות בכל סדר גודל, ולכן יש מי שמשקיע ומעצב מראש את המבנה האדריכלי של חדר האמבטיה באופן קפדני כדי לספק את התחושות הללו, ויש מי שבוחר בקפידה את הכלים הסניטריים שיהדרו את החדר ויוסיפו לו את הנופך הנכון.

אך גם אם נרצה להימנע מלבצע שיפוצים יקרים בחדר, נוכל לאכלס אותו באביזרים הנכונים שיספקו לנו את התחושות הרצויות – וכך כבר לא מדובר על עיצוב חדר האמבטיה בפן הוויזואלי בלבד, אלא בכל הרצף התחושתי.

הנה כמה מן הפריטים שכדאי להסב אליהם את תשומת הלב, ובאמצעותם ניתן לשדרג משמעותית את חוויית השהייה בחדר האמבטיה:

 • בדים: חדר האמבטיה מלא בבדים שונים, בהם המגבות, השטיחון אף וילון האמבטיה – הבדים הללו הם בעלי יכולת להגדיר את החזות של חדר האמבטיה, ובאמצעות בחירה במגבות מהודרות, שטיחון אסתטי וגם וילון מיוחד ניתן ממש לעצב מחדר את החדר.
 • כלי קיבול: חדר האמבטיה נוטה להכיל חפצים רבים באופן גלוי, על השיש או על מדף – אנו יכולים להשאיר את החפצים הללו באריזה המקורית שלנו, וכך לקבל חדר אמבטיה ממותג באווירת בית מרקחת, או שנבחר כלי קיבול דקורטיביים שישתלבו היטב עם העיצוב הכללי, ונייצר תוספת קטנה אך משמעותית לפן החזותי של החדר.
 • סבונים וכלי טיפוח: הנוכחות של שלל סבונים מיוחדים וכלי טיפוח שונים בחדר האמבטיה יכולה להוסיף לו יתרונות בשני מישורים – מן הצד האחד, פעמים רבות הסבונים הללו מדיפים ריח, וכך הם ירוממו את חדר האמבטיה בניחוחות נעימים ומרגיעים, ומן הצד השני, רק המראה שלהם יעניק לחדר תחושה יוקרתית ומפנקת שתפתה אותנו לעשות אמבטיות ארוכות ומרגיעות.
 • מראות: האלמנט המזוהה ביותר עם חדרי אמבטיה הוא ככל הנראה המראה, ועל אף התפקיד הפונקציונלי המרכזי שלה, אסור לשכוח את הפוטנציאל האסתטי הטמון בה – ניתן לבחור במראה פשוטה וחסרת מסגרת אשר תתיר לאלמנטים עיצוביים אחרים לתרום לערך האסתטי של החדר, אך אפשר גם לבחור דווקא במראה דקורטיבית, אשר באמצעות מסגרת מיוחדת ויפה היא תוסיף נופך מפנק וייחודי.

 

מדבקות אריחים – לשנות את הריצוף, מבלי הצורך לשבור אותו

האלמנטים שיש להם את ההשפעה הגדולה ביותר על העיצוב הכללי של חדר האמבטיה, הם אלה שהכי קשה לשנות אותם.

מדובר באריחים שמעטרים את הקירות ואף את רצפת החדר, אשר הנוכחות המרכזית שלהם בחדר מייצרת עבורם יכולת השפעה משמעותית על כל עיצוב החדר, ובאמצעות בחירה נכונה של העיצוב שלהם ניתן להקנות לחזות החדר תחושת מרחב, ניקיון, תעוזה, חדשנות, צניעות או אינטימיות.

אך כיום ניתן לשחק עם עיצוב האריחים גם מבלי שיהיה צריך לשבור אותם להחליף אותם – מדבקות ייעודיות לאריחים מאפשרות להם ללבוש שלל צורות, עיצובים וגוונים וכך להתהדר בכל סגנון עיצובי שרק נרצה.

האפשרות החדשה הזו מחוללת מהפכה בעיצוב חדרי האמבטיה, והיא פותחת דלת אל כל היתרונות הבאים:

 • שינוי והחלפה יעילה של האריחים: במקום להחליף את האריחים עצמם, ניתן פשוט להדביק עליהם מדבקות ואף להחליף את המדבקות – תהליך ההדבקה ותהליך ההסרה של המדבקות הם פשוטים ומיידיים, וכך מתקבלת גמישות יוצאת דופן בעיצוב האריחים.
 • מגוון עיצובי רחב: מדבקות האריחים הם משפחה רחבה למדי והיא כוללת אינספור דגמים אשר מציגים גוונים שונים, תצורות גאומטריות, איורים ועוד – כך שניתן לבחור מבין שלל אפשרויות את המדבקות אשר יתאימו באופן הטוב ביותר לשאר האלמנטים העיצוביים של החדר ושישקפו את השאיפות האסתטיות שלנו ממנו.
 • פונקציונליות גבוהה: המדבקות עבור האריחים אינן רק מיוצרות באופן ייעודי כך שיידבקו ביעילות על אריחים, אלא הן מתוכננות גם להיות עמידות ללחות ולמים, וכך יש להן תפקוד גבוה ויעיל בסביבה הייחודית של חדר האמבטיה.

אחסון חכם

באמצעות כל האלמנטים השונים שצוינו לעיל, גילינו מה נוכל להוסיף לחדר האמבטיה כדי לרומם אותו, לפתח אותו ולהעניק לו תחושות רצויות שונות.

אך פעמים רבות איננו צריכים רק לחשוב מה להוסיף לחדר כדי לסגל לו את הנופך המושלם, אלא עלינו לחשוב גם מה להחסיר ממנו.

יותר מידי אביזרים שונים אשר פזורים בערבוביה בחדר האמבטיה יביאו לתחושה מבולגנת ומעיקה אשר יכולה לגרוע מן חוויית השימוש בחדר.

לכן חשוב להקדיש תשומת לב מיוחדת לאחסון חכם של האביזרים השונים, באמצעות רהיטי אחסון או באמצעות כלי קיבול ייעודיים.

אלא יכולים לבצע אחת משתי משימות – או שיצניעו לחלוטין את הנוכחות של האביזרים השונים, וכך יסלקו אותם מן המרחב החזותי של חדר האמבטיה, או שהם יאגדו אותם בקבוצות וכך ימנעו מהם ליצור תפזורת שאינה נעימה לעין.

 

ראש מקלחת מפנק

לסיום, נוכל להוסיף את הדובדבן של קצפת חדר האמבטיה שלנו – ראש המקלחת.

ככלות הכל, מדובר בחדר אמבטיה, הרחצה היא ככל הנראה הפעולה המרכזית שלמענה הוא נועד, והיא אכן גולמת בה את כל האיכויות של הרגיעה שאנו מייחסים לחדר האמבטיה – הרחצה היא פעולת הטיפוח המרכזית שלנו, היא זו שמביאה לנו את הרגיעה הגדולה ביותר, היא שמצליחה באופן הנכון ביותר לתת לנו תחושה של התרעננות וחידוש.

לכן אסור להפחית בחשיבות של מקלחת איכותית ונעימה, וכדי להפוך אותה לכזו, כל מה שצריך הוא ראש מקלחת מפנק.

כיום ניתן למצוא שלל ראשי מקלחת שונים, אשר לא רק מתהדרים בחזות דקורטיבית שיש בה כשלעצמה להוסיף לחדר האמבטיה, אלא הם גם משלבים בהם פונקציות ותכונות רבות שנועדו להגביר את חווית השימוש בהם.

כדאי לבחון ולבחור מבין ראשי המקלחת השונים על פי המאפיינים שלהם, וניתן לעשות זאת באמצעות בחינה של המאפיינים הבאים:

 • אופן זרימה: ראשי המקלחת נבדלים זה מזה באופני הזרימה שהם מציעים, כאשר כיום ישנם ראשים רבים שמאפשרים החלפה בין אופני הזרימה – אופני הזרימה השונים נעים על רצף שבין זרימה רחבה ועדינה, כמו גשם מלטף, עד לכדי זרימה ממוקדת ועצמתית שעשויה ממש להעניק עיסוי לגוף.
 • שטח הראש: שטח הראש גם הוא נמצא על רצף נכבד של אפשרויות, החל מראשים קטנים וצנועים כברז פשוט ועד לכדי ראשים גדולים ורחבים במיוחד אשר יוצרים זרם שנפרס על שטח גדול – שטח הראש אינו מתבטא רק בגודל, אלא גם בצורה, והוא נוטה להיות עגול, ריבועי ואפשרויות נוספות בין האפשרויות הללו.
 • מיקוד הזרימה: מאפיין נוסף אשר משפיע על שטח הזרימה של ראש המקלחת הוא המיקוד של הזרימה, כאשר ראשים שונים נבדלים זה מזה באופן שבו זרמי המים ממוקדים – הם עשויים להתמקד לסביבה של נקודה אחת, או להתפזר וכך לכסות שטח גדול יותר.
 • דקורטיביות: בנוסף למאפיינים הטכניים של ראש המקלחת, יש לו גם פן דקורטיבי שאין להחמיץ, והמבחר האסתטי שקיים עבור ראשי מקלחת הוא מגוון למדי – החל מסגנונות מצועצעים ומהנים ועד לכדי תצורות מודרניות ומרהיבות, ביניהן פאונים גאומטריים, תצורות של מנורות קריאה ואף ריבוי ברזים שנראים ממש כיצירת אמנות.
 • תאורה: פונקציה נלווית לראשי מקלחת שמקבלת תפוצה הולכת וגוברת בתחום היא שילוב של גופי תאורה צנועים בראש המקלחת – התאורה הזו היא לרוב תאורה אינטימית, בצבעים מיוחדים וליליים, ונועדה לייצר תחושה מיוחדת וחדשה בעת השימוש במקלחת.

צרו לכם את חדר האמבטיה המושלם

אין צורך להתחיל מאפס כדי ליצור חדר אמבטיה מושלם, ותוכלו לשדרג משמעותית את חדר האמבטיה שלכם גם מבלי להסיר אריח קרמיקה אחד.

התצורה האדריכלית והכלים הסניטריים של חדר האמבטיה הם אמנם בעלי השפעה מרכזית על העיצוב בו, אך על גבם נאספים שלל אלמנטים נוספים אשר ביחד משפיעים על החדר הן בפן החזותי והן בהיבט התחושתי של השימוש בו.

באמצעות תכנון נכון ומחשבה קפדנית אודות האלמנטים השונים הללו, ניתן לבחור אביזרים עיצוביים ומכשירים נלווים אשר יהפכו את חדר האמבטיה שלנו למקדש של רגיעה ושל נוחות אשר לא היה מבייש אפילו מכון ספא יוקרתי.